Als internist-endocrinoloog ziet Regje Blümer patiënten met problemen op het gebied van algemene interne geneeskunde en is zij gespecialiseerd in endocrinologische aandoeningen, zoals schildklierlijden, osteoporose en diabetes.
‘Interne geneeskunde is een breed vak waarbij ik veel verschillende ziektebeelden zie en vaak een langdurig contact kan opbouwen met patiënten. Ik streef ernaar om samen met de patiënt te komen tot een optimaal diagnostisch- en behandeltraject. Medisch inhoudelijk wil ik mijn werk graag goed doen, maar heel belangrijk is ook dat er een pad gekozen wordt waar de patiënt zich in kan vinden.’
Opleidingen
- 1996-2008: Opleiding tot internist-endocrinoloog in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam.
- 2017-2019: master zorgmanagement aan de Erasmus School of Health Policy & Management van de Erasmus Universiteit afgerond.
Lidmaatschappen
- Nederlandse Internisten Vereniging
- Nederlandse Vereniging voor Endocrinologie
(Promotie)Onderzoek
In 2008 is Regje Blümer gepromoveerd op de invloed van een vetweefselhormoon op insuline resistentie en diabetes. Enkele jaren later heeft zij hier postdoctoraal onderzoek naar gedaan in Canada.