Medisch centrum Jan van Goyen is gespecialiseerd in de behandeling van spataderen. Ons flebologisch team bestaat uit een fleboloog, een dermatoloog en een chirurg. Het is voor u als huisarts niet altijd even makkelijk om een onderscheid te maken tussen medische en cosmetische spataderen. De verzekeraar vergoedt daarom altijd het eerste consult.
De artsen in ons team hebben de expertise in huis om tijdens het eerste consult met behulp van een duplexonderzoek de vaten in kaart te brengen en vast te stellen waar de kleppen niet goed functioneren. Aan iets wat in eerste instantie cosmetisch lijkt, kan wel degelijk een medisch probleem ten grondslag liggen.
Na het onderzoek stelt de arts een behandelplan op en bespreekt deze direct met de patiënt. Patiënten kunnen vervolgens worden doorverwezen naar de chirurg, die spataderen effectief kan behandelen met de huidige endoveneuze technieken (laser, RF/VNUS, Clarivein). Dit valt onder de verzekerde zorg. Indien er geen operatie-indicatie bestaat, worden spataderen vaak behandeld middels sclerocompressietherapie (inspuiten van spataderen). Dit wordt gedaan met aethoxysclerol, zowel in vloeibare als schuimvorm. Dit betreft vaak onverzekerde zorg.
De operatieve/endoveneuze behandelingen zijn geschikt om in de lente/zomer uit te voeren, zodat de toenemende klachten in de zomer verbeteren. Patiënten dragen de kous maar 24 uur. In het najaar volgt dan sclerotherapie.
Goed om te weten is dat er korte wachttijden zijn in ons centrum!